Sincan Web Tasarım

Ankara Sincan'da hizmet veren firmamız sizlere kaliteli ve uygun fiyatlı profesyonel web tasarım, sosyal medya reklamları ve seo hizmeti sunmaktadır.

esa.gen.tr Web Sitesi Sahibi Olmak İsteyenler İçin Ankara Web Tasarım Firması Olarak Hizmet Vermektedir.

Web Tasarım Nedir? Neden İhtiyacımız var?

13.04.18 Blog 0 Yorum

Web tasarım nedir? Neden web tasarım yaptırmaya ihtiyaç duyarız konularını biraz irdeledik ve sizlerinde bu sorunuza cevap bulduğumuza inanıyoruz.

Ne işe yaradığı hakkında kısa bir cümleyle özetlemek gerekirse; Bir web sitesinin ihtiyacı olan çeşitli kod ve görselin birleşmesinden oluşan yapıya web tasarım denir. Oluşturulan bu yapıya birey, şirket veya e-ticaret olarak kurduğumuz siteleri de,  bizimle bağlantılı kişi ve kuruluşların hakkımızda ki bilgilere daha kolay erişebilmelerine olanak sağladığı için ihtiyacımız vardır. Çünkü ne kadar çok kişinin bize ulaşmasını sağlayabilir ve bunu en kolay yöntemle yapabilirsek hedeflerimize o kadar çabuk ulaşabiliriz.

web tasarım nedir

İhtiyaç Duyulan Durumlar

Şu zamanda küçük ve büyük çaplı işletmeler için hayati bir önem taşımaktadır. Hem kendi semtlerinde hemde Türkiye çapından müşterilerin kendilerine rahatça ulaşabilmesi ve firmanı hizmetleri hakkında kolayca bilgi edinebilmesi için web sitesi şarttır. Artık insanlar öğle yemeklerinden önce kendi semtlerinde ne yemek yapanların var olduğu öğrenmek arama motorlarından semtlerin isimlerini yazarak menü aradıklarını biliyor muydunuz?

Çağımızda arama motorlarının başında gelen Google İnternet’ten arama kaynağımız olarak kullanılmakta ve şirketler sitelerini oluşturduktan sonra üst sıralarda çıkmanın yolunu aramaktadır. Sizlerde web sitenizi rakiplerinizin önünde görmek istiyor ve bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız Seo kategorimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Web Tasarım Paket Fiyatlarımız

Sincan web tasarım fiyatları

Web Tasarım Nasıl Yapılır

Yazılım ve görsel olarak ikiye ayırdığımız tasarım adımları hakkında bilgi vereceğiz. Tasarıma başlamadan önce bilmeniz gereken bazı yazılım dilleri ve programlar bulunmaktadır. Bir web sitesinde ana hatları oluşturan yazılım dilini ve görsel için kullanılan yazılım dilinden biraz bahsedelim.

HTML olarak adlandırılan ve bir web sitesinin iskeletini oluşturan temel kodlara verilen isimdir. HTML’in açılımı “Hypertext Markup Language” (Türkçe’si Hiper Metin İşaret Dili) olmaktadır.

CSS sitenizin görsel açıdan zenginleştirmek, renk, düzen ve çeşitlilik sağlamak için kullanılan kodlamadır. CSS’in açılımı “Cascading Style Sheets”  (Türkçe’si Stil şablonları) olmaktadır.

Bu iki gerekli yazılım derslerini ileri ki zamanlarda blog sayfamızda bulabileceksiniz. İstediğiniz zaman dersleri okuyup sizlerde kendi web sitenizi kendiniz yapabileceksiniz.

Bu iki yazılımı çeşitli hazır şablonlar sayesinde zorlanmadan oluşturulmuş olarak temin edebilir ve kısa sürede sitenizi yapabilirsiniz. Ancak bu tür hazır şablonları tavsiye etmiyor ve yarardan daha çok sizlere zarar sağlayacağını belirtmek istiyoruz. Yardımcı program kullanımına karşı olmadığımız gibi sizlere bu konudan söz etmek istiyoruz. HTML ve CSS aynı program içerisinde düzenleyebileceğiniz, benimde bu işte bilgi edinmemde büyük rol oynayan programdan sizlere bahsetmek istiyorum.

Dreamweaver Web Tasarım Programı

Benim kullandığım zamanlara bakarak daha çok geliştirildiğini görebiliyorum. Artık tabiri caizse leb demeden leblebiyi anlayan bir yapıya sahip hale gelmiştir. Ancak sanırım ben eski kafalı olacağım ki txt belgesini açıp baştan yazmayı tercih ediyorum. Çünkü siteyi ne kadar özgün hale getirirsem arama motorlarının gözünde o kadar değerim artıyor. Buda bir sır olarak aklınızın köşesinde bulunsun. Genel program kullanımı hakkında biraz bilgiye sahipseniz Dreamveaver’ı çözmekte hiç zorlanmayacağınız söyleyebilirim. Ben yinede sizler için dersler hazırlayıp paylaşacağım.

Dreamweaver web sayfası editörü

Paylaşacağımız dersleri beklemeden programını deneme sürümünü indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. Uyarmak isteriz ki deneme sürümü 7 günlük olmaktadır. 7 gün sonunda parayla satın almanız gerekmektedir. Tabi ki her hizmetin bir karşılığı olmaktadır.

Web tasarım nedir? Sorusu için sizlere elimizden geldiğince açık ve net cevaplar vermeye çalıştık. Bu konuyla ilgili aklınıza takılan kısımları bizlere yorum yaparak sorabilirsiniz. Yazımızı arkadaşlarınızda öğrenmesi için paylaşmayı unutmayın. Diğer konular için Sincan Web Tasarımı Ana Sayfasına dönebilirsiniz.

Önceki konu

Sonraki KonuYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Son Yorumlar

    
    Web Tasarım Nedir? Neden İhtiyacımız var? - Sincan Web Tasarım
     web tasarım WhatsApp destek