Sincan Web Tasarım

Ankara Sincan'da hizmet veren firmamız sizlere kaliteli ve uygun fiyatlı profesyonel web tasarım, sosyal medya reklamları ve seo hizmeti sunmaktadır.

Dersler

Web tasarım dersleri? Web sitesi nasıl yapılır öğrenmek isteyenler için sunduğumuz ücretsiz web tasarım dersleri. Web sitesi yapımını öğrenmek için kurs.

İnternet Sitesi Nasıl Kurulur

13.04.18 0 Yorum

İnternet sitesi nasıl kurulur? Web sitesi yapmak için neler gerekiyor? Hangi adımları izleyerek kendi sitemi kurabilirim? Sorularına cevap arıyor ve öğrenmek istiyorsanız. Sıfırdan başlayanlar için en düşük maliyetli İnternet sitesi nasıl kurulur resimli dersi burada.

İnternet Sitesi Kurmak İçin Atılması Gereken İlk 2 Adım 
Hangi işle uğraşırsanız uğraşın, şirketiniz olsun veya olmasın, boş gezenin boş kalfası dahi olsanız, aklınızda web sitesi kurmak varsa atılacak ilk 2 adım Alan adı (Domain) ve Hosting temin etmeniz olacaktır. Dilerseniz ilk önce neler olduğunu açıklayalım.İnternet sitesi nasıl kurulur görseli

Alan adı (Domain) Nedir?:  Web sitenizin ilk kimliği diyebiliriz. Hangi site ismini vermeden www ile söylemeye başlarlar tamda orası. Kısaca sitenizin ziyaret edilmesi için gerekli olan isimdir. Örnek vermek gerekirsek bizim alan adımız (Domain) sincanwebtasarim.org‘dir. Daha sonra alan adı seçiminin önemi hakkında sizlere bilgi vereceğim. Aklınız karışmasın diye kısa kesiyorum.

örnek alan adı

Hosting Nedir?: Hazırlamış olduğunuz siteyi yayınlamak için İnternet üzerinden satın almış olduğunuz alana denir. Bu bir nevi hard diskten yer almanın diğer adıdır. Çeşitli yazılım yardımıyla sunucu olarak kurulan bilgisayarların hard diskinden ücret karşılığı alan temin etmenin diğer adıdır. Hosting satın alırken dikkat edilmesi gereken noktaysa Linux / Windows arasında bir seçim yapmanız gerekecektir. Linux PHP yazımıyla oluşturulan siteler için geçerli olup. Windows ise ASP yazılımıyla yapılan siteleri yayınlamak için seçim yapılmalıdır. PHP mi yoksa ASP yazılımını seçmeliyim konusunu aklınızı karıştırmamak üzere daha sonraki makalelerime saklamıyorum. Bizce PHP olduğunu söylemek istiyorum. Neden diye soracak olursanız. Türkiye’de ASP’ye oranlar PHP daha çok tercih ediliyor. Daha çok alt yapı oluşturuluyor. WordPress’in ismini daha önce duymuşsanız yazılım olarak PHP dilini tercih edilmiştir. Bu nedenle seçimi PHP olarak yapmanız daha uygun bir adım olacaktır.

Örnek hosting planları

devamı

Son Yorumlar

    
    Web Tasarım Dersleri? Web Sitesi Nasıl Yapılır - Sincan Web Tasarım
     web tasarım WhatsApp destek